Detail aktuality

Veletrh EDUCA mění svoji podobu. Bude větší a delší

16.09.2021 13:48

Veletrh vzdělávání a pracovních příležitostí Educa MyJob Liberec se letos představí pod novým názvem EDUCA WEEK. Při této příležitosti se jeho podoba rozrůstá, proměňuje a vylepšuje tak, aby svým návštěvníkům přinesl ty nejzajímavější a nejaktuálnější informace z oblasti vzdělávání, školství i zaměstnanosti – a to nejen v regionu, ale i celé České republice. 

„Letos přicházíme s úplně novým konceptem veletrhu nazvaným Educa Week. Víme, co návštěvníky zajímá a co je baví. Od 11. do 17. října jim atraktivní formou představíme vše, co souvisí se vzděláváním, trhem práce, zaměstnaností nebo kariérou,“ prozradil Lukáš Přinda za pořadatelský tým EDUCA WEEKu s tím, že veletrh bude exkluzivně probíhat na různých místech krajské metropole a v různých podobách. „Kromě klasického výstavního veletrhu – EXPO, se tak může veřejnost těšit na přednášky, workshopy nebo tematické konference, které dokáží oslovit nejen dospělé, ale i děti,.prozradil Lukáš Přinda za pořadatelský tým EDUCA WEEKu.     

Samotný EDUCA WEEK se nově dělí na čtyři části – EDUCA EXPO, EDUCA VISIT, EDUCA ON-LINE a EDUCA KIDS. První z nich, EDUCA EXPO, je dobře známým „klasickým“ veletrhem, který se uskuteční od 14. do 16. října v Home Credit Areně, kde nabídne prezentaci středních škol a firem. Ostatní části jsou zaměřené například na návštěvy veřejnosti přímo ve firmách – EDUCA VISIT nebo se zaměřují na poskytování informací on-line formou – EDUCA ON-LINE nebo na atraktivní formu vzdělávání dětí, v podobě části veletrhu pod názvem – EDUCA KIDS.   

„EDUCA již dlouhá léta patří k významným akcím v regionu v oblasti regionálního vzdělávání a trhu práce a zlepšuje propojení zaměstnavatelů a studentů. Velice oceňuji, že se pořadatelé vždy snaží přijít s něčím novým a letos dokonce rozšířili již tak nabitý program,“ uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Aktuálně je na Educu přihlášeno přes 50 středních škol a přes 40 firem. Součástí bude dalších minimálně 25 doprovodných aktivit, což museli v loňském roce pořadatelé vzhledem pandemii zrušit.

Budoucnost trhu práce považujeme v Libereckém kraji za důležité téma. Tradice krajského veletrhu vzdělávání a pracovních příležitostí je akcí, která napomáhá reagovat na změny trhu práce. Firmy postupně zavádí digitalizaci, robotizaci, automatizaci. Mění se obsah práce a tím nároky na vzdělávání současných i budoucích zaměstnanců. Považuji za velmi důležité včas tyto podněty využít a dobře nastavit funkční kariérní systém pro každého. Včetně využití on-line komunikace, což je trend, který bychom měli podporovat a rozvíjet,“ uvedla   Kateřina Sadílková, ředitelka krajské pobočky Úřadu práce v Liberci.

EDUCA WEEK bude protnut i mnoha přednáškami a konferencemi, které se neuskuteční jen v Home Credit Areně. Prezentovány budou například atraktivní start upy realizované přímo studenty z Libereckého kraje, proběhne žádaná HR konference pro personalisty nebo přednáška pro střední školy na předem oznámená témata.     

„Program Educy je určen úplně pro každého: od těch nejmenších dětí až po zkušené dospělé. Vzdělávání totiž nekončí opuštěním školského systému, ale provází člověka po celý život. Do příprav EDUCA WEEKu se zapojuje řada škol, firem a nejrůznějších institucí, stejně tak i příspěvkové organizace kraje, které sehrají svoji roli zejména v programu EDUCA KIDS,“ uvedl Dan Ramzer, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Po roce se pořadatelé také vrací ke konceptu EDUCA VISIT. Kdy budou moci zájemci navštívit vybrané podniky z regionu, aby si mohli lépe představit jejich fungování a následné uplatnění žáků a studentů nejrůznějších oborů.

Chybět také nebude EDUCA ON-LINE, která při své premiéře v loňském ruce slavila úspěch – na webu veletrhu www.educaliberec.cz bude k dispozici sekce věnovaná virtuálním vizitkám jednotlivých škol i dalšímu programu. On-line sekce bude k dispozici nejen během týdenního veletrhu, ale až do 1. března příštího roku tak, aby pomohla žákům devátých ročníků základních škol s výběrem škol středních.

Více informací se můžete dozvědět na webu www.educaliberec.cz nebo na facebookové stránce https://www.facebook.com/Educa.Liberec/.

 

Těšíme se na shledání!

Za tým EDUCA WEEku a spolupořadatele:    

Pavla Tomisová, SFM Liberec, s.r.o.  - pořadatelská společnost  

Email:            Tomisova@homecreditarena.cz 

Mob:              728 264 331 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace
Login