Veřejné projednání k dolu Turów bude i v Česku

02.09.2019 10:27

Dne 31.08.2019 se na radnici v Hrádku nad Nisou konalo pracovní setkání hejtmana Libereckého kraje pana Martina Půty, starosty města Hrádku nad Nisou pana Josefa Horinky, starosty Powiatu Zgorzelec pana Artura Bielińského, ředitele závodu KWB Turów firmy PGE GiEK S.A. pana Sławomira Wochny. Na jednání byl dohodnut termín pro informativní setkání s veřejností na území České republiky. Cílem tohoto veřejného setkání je představení záměru „Pokračování těžby ložiska hnědého uhlí Turów” ze strany investora, a to v českém jazyce a na českém území. Toto informativní setkání se uskuteční dne 17.09.2019 od 15:00 hodin ve sportovní hale Sokolovna, č. p. 132 v Chotyni.

Výše uvedené setkání bude uspořádáno na základě dohod uzavřených během Polsko-české mezivládní konzultace dne 28.08.2019 za účasti Ministra životního prostředí pana Henryka Kowalczyka, pana ministra životního prostředí ČR Richarda Brabce a Generálního ředitele ochrany životního prostředí pana Andrzeja Szweda – Lewandowského. Veřejné projednání dokumentace vlivu záměru „Pokračování těžby ložiska hnědého uhlí Turów” na životní prostředí se pak bude konat v původně dohodnutém termínu, tedy 19.09.2019 od 10:00 hodin v kulturním domě v polské Bogatyni.

W dniu 31.08.2019 r. w Hradku nad Nysą w obecności Hejtmana Libereckeho Kraje Pana Martina Puta, Burmistrza Miasta Hradek nad Nysą Pana Josefa Horinka, Starosty Powiatu Zgorzeleckiego Pana Artura Bielińskiego oraz PGE GiEK S.A. Dyrektora Oddziału KWB Turów Pana Sławomira Wochna miało miejsce spotkanie w wyniku którego ustalono, że dnia 17.09.2019 r. o godzinie 15:00 w miejscowości Chotyne 132 Sokolovna w budynku hali sportowej odbędzie się nieformalne spotkanie z mieszkańcami Republiki Czeskiej mające charakter informacyjny w zakresie przedsięwzięcia pn. Kontynuacja eksploatacji złoża węgla brunatnego Turów.

Powyższe spotkanie zostało zorganizowane w wyniku ustaleń jakie zapadły podczas Polsko – Czeskich Konsultacji Międzyrządowych z dn. 28.08.2019 r. przy udziale Ministra Środowiska Pana Henryka Kowalczyka, Ministra Środowiska Republiki Czeskiej Pana Richarda Brabeca oraz Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska Pana Andrzeja Szweda – Lewandowskiego.