Detail aktuality

Vlajka pro Tibet opět zavlála na krajském úřadu

10.03.2023 9:54

Také letos, stejně jako v předchozích letech, zavlála na terase třetího patra budovy Krajského úřadu Libereckého kraje tibetská vlajka. Připomíná březnové výročí povstání tibetského lidu proti represím a čínské politice. Liberecký kraj se pověšením vlajky každoročně připojuje do mezinárodní kampaně Vlajka pro Tibet.   

„Osud malé země utlačované o mnoho větším sousedem je v současné době aktuální víc než kdykoliv předtím. Pevně věřím, že se Tibetu podaří osvobodit se z čínského područí a stejně tak jednoho dne dokáže Ukrajina odvrátit barbarský útok Ruska," uvedl hejtman Martin Půta. 

Na tibetské vlajce je podle hejtmana tolik barev, že se v ní určitě najde hned několik národů. „K pravidelnému vyvěšování vlajky bude docházet vždy 10. března, a to až do roku 2024," prohlásil hejtman. Spolu s ním letos vyvěsili vlajku statutární náměstek Jan Sviták, náměstek Petr Tulpa a radní Jiří Ulvr a Václav Židek.

V tento den, 10. března 1959, povstal tibetský lid proti čínské represivní politice, která utlačovala Tibeťany v jejich vlastní zemi. Kampaň Vlajka pro Tibet má kořeny v polovině devadesátých let 20. století. Tradice začala v západní Evropě. Jejím symbolickým cílem je vyjádřit podporu ochrany lidských práv nejen Tibeťanů, ale i obyvatel Čínské lidové republiky či ostatním národům, které bojují za svobodu a emancipaci.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace
Login