Detail aktuality

Vyjednávání o budoucnosti frýdlantské nemocnice pokračují

06.04.2016 10:53

Rada Libereckého kraje na svém jednání 5. dubna souhlasí se záměrem koupě Nemocnice Frýdlant s.r.o. Liberecký kraj proto nadále pokračuje ve vyjednávání o budoucnosti nemocnice s jejím současným vlastníkem, společnosti EUC a.s. Cílem je snaha o zachování akutní zdravotní péče pro obyvatele Frýdlantského výběžku a zajištění stabilní zdravotní péče pro cca 30 tisíc zdejších obyvatel.

Rada Libereckého kraje na svém posledním jednání také schválila písemné vyjádření, které bylo odesláno Janu Blaškovi, předsedovi představenstva společnosti EUC a.s., jež je majitelem Nemocnice Frýdlant s.r.o. Zároveň hejtman Libereckého kraje Martin Půta informoval členy Rady LK o nabídce ze strany EUC a.s., která byla učiněna při ústním jednání. Nabídka činí 35 milionů korun a je spojena s požadavkem společnosti na provozování lékárny v nemocnici i po jejím prodeji.

„V dopise adresovaném předsedovi představenstva sdělujeme, že Liberecký kraj má vážný zájem o odkoupení 100% podílu ve společnosti Nemocnice Frýdlant s.r.o. Částka, kterou nabídneme v další fázi jednání, se bude odvíjet od auditu hospodaření před převzetím společnosti,“ uvedl hejtman Martin Půta. Zároveň kraj navrhuje pověřit provedením auditu hospodaření společnost Nexia AP a.s., která má s audity hospodaření ve zdravotnických společnostech značné zkušenosti a poskytuje služby také Nemocnic s poliklinikou v České Lípě, jejímž je Liberecký kraj jediným akcionářem.

„Zároveň jsme v dopise zdůraznili, že k tomu, aby byl obchod úspěšně realizován, se musí Liberecký kraj stát stoprocentním akcionářem Nemocnice Frýdlant s.r.o. Podíl ve společnosti také nesmí být zatížení zástavou, exekucí či jiným omezením nebo právní vadou,“ doplnil hejtman.

O zájmu Libereckého kraje bylo informováno i město Frýdlant, jako vlastník nemovitostí, ve kterých je nemocnice provozována. Pokud se stane kraj provozovatelem nemocnice je úzká spolupráce s městem Frýdlant, případně i dalšími obcemi a Krajskou nemocnicí Liberec a.s. nezbytná.   

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace
Login