Detail aktuality

Z Bedřichova na Hrabětice vede opravená silnice

28.10.2015 21:23

Liberecký kraj dokončil rekonstrukci další hojně využívané cesty v oblíbených Jizerských horách. Modernizací prošel více než tříkilometrový úsek silnice III/29022 vedoucí z Bedřichova ke kapličce v Hraběticích. Slavnostní otevření se za účasti hejtmana LK Martina Půty, krajského radního pro dopravu Vladimíra Mastníka, zástupců Krajské správy silnic LK, zhotovitele a dalších hostů uskuteční v pátek 30. října v 9.00 hodin.

„Úsek byl značně porušen hloubkovou korozí, trhlinami a výtluky. Rekonstrukce spočívala v zesílení stávající asfaltové konstrukce na zatížení po dobu dalších 30 let,“ říká krajský radní pro dopravu Vladimír Mastník. Stavební práce zahrnovaly také sanaci svahu, obnovu odvodňovacích prvků a propustů a úpravu zeleně. Na závěr bylo osazeno nové svislé dopravní značení a provedeno nové vodorovné.

Stavbu na základě výběrového řízení prováděla společnost EUROVIA CS a.s. za 28 mil. Kč bez DPH. Stavba je financována z ROP Severovýchod.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace
Login